Amerikan Tarzı Mutfak Dekorasyonları Evinize Nefes Aldıracak

Amerikan tarzı mutfaklar, salon ile mutfağın bir duvar perdesi ya da servis penceresi ile ayrılmasından peyda olmuştur. Bu tarz mutfaklar özelikle Batı ülkelerinde fazlaca tercih edilmektedir çünkü ciddi anlamda bir servis kolaylığı sağlamaktadır. Ayrıca hem salondan hem de mutfaktan pay aldığı için mimari açıdan da ekonomiktir.

Küçük evler için…

Amerikan mutfaklar hem küçük hem de büyük evlere kullanılır. Büyük evlere tamamen lüks ya da mimari şıklık için kullanılırken küçük evlere tamamen işlevsel olarak kullanılır. Özellikle sadece salon, mutfak ve bir odadan oluşan stüdyo tipi evlerde, Amerikan mutfak ciddi kolaylık sağlamaktadır.

amerikan mutfak 2

Değişik tasarımlara kapısı açık…

Amerikan mutfaklar, tam anlamıyla mimarî jokerdir. Çok net olarak, her tasarıma uyum sağlayacak ya da her tasarımı kaldıracak esnekliktedir. İster kalabalık ailelere özel yapılan yemek odaları için olsun ister tek ya da iki kişi kalanlara özel küçük yemek odaları için olsun; her hayata göre şekil alabilmektedir. Sadece bu özelliği ile bile mimarinin yıldızıdır.

amerikan mutfak salon

amerikan tarz mutfaklar

Sizin de küçük bir eviniz varsa ve bu evi genişletmek istiyorsanız; ya da büyük bir eviniz varsa ve servis kolaylığı istiyorsanız mutlaka Amerikan mutfak tasarımlarına göz atın. Size yeni fikirler kazandıracağına eminiz.

Etiket: , ,

Comments are closed.