Bahçe Dekorasyonunda Bambu Mobilyalar Tercih Ediliyor

Bahçelerde bambu mobilyalar tercih ediliyor çünkü sadece şık değiller; aynı zamanda oldukça işlevseller. Ayrıca sağlamlar ve yeniliğe açıklar.

İşlevseller çünkü…

Bambu ya da Hint Kamışı bitkisi sulak ortamlarda yetişir. Aslen oldukça hafiftirler. Bu bakımdan bahçe tasarımlarında daha kolay taşınabildikleri için fazlaca tercih edilir. Ayrıca bambu iskelet üzerine minder ile koltuk bütünlüğünü sağlandığı için, mobilyanın temizliği de kolaydır.

bambu bahce masa sandalye takimi

Şıklar çünkü…

Bahçeler doğa ile iç içe olduğumuz mekanlardır. Bu bakımdan bahçe tasarımlarında ev mobilyası gibi, mobilya olduğunu bağıran tasarımlar değil de bambular gibi hem doğal hem de mobilya görünümlü ürünler tercih edilir. Bahçeniz ile bir bütünlük içinde olacağı için de bambu mobilyalar oldukça şık tasarımlardır.

bambu bahce oturma gurubu

Sağlamlardır çünkü…

Bambu bitkisi çok yıllık bir bitkidir. Mobilya yapılırken, bambu ıslatılarak yapılır ve bu şekilde bitkinin özleri ortaya çıkar. Islatılarak yapılan bir bambu mobilya, yıllara meydan okuyacak kadar sağlamdır. Ayrıca bitkinin kendisi suda yetiştiği için ve hatta üretiminde su kullanıldığı için; bahçelerde su ile temasta mobilyanızda herhangi bir incinme, zedelenme ya da kabarma oluşmaz.

bambu bahce salincagi

Yeniliğe açıklardır çünkü…

Bambu mobilyalar, herhangi bir işlem istemeden boyanabilir; cilalanabilir. Bu şekilde de mobilyanız sürekli dinamiktir ve değişime açıktır.

Sayılan tüm bu özelliklerle, bambu mobilyalar, bahçe tasarımlarının baş tacıdır. Üstelik uzun süre de bu tacı hiçbir ürüne bırakmayacak gibi duruyor. Siz de bahçe tasarımlarınızda bu muhteşem ürüne bir göz gezdirin, mutlaka sepetinizin bir ucuna iliştireceksiniz.

Etiket: , , , ,

Comments are closed.