Tag Archive | "çalışma masası modelleri"

Çalışma Odası Nasıl Dekore Edilmeli?

Çalışma odalarının en temel amacı; huzurlu olmalarıdır. Bunun içindir ki çalışma mekânlarını tasarlarken burayı ne için ve hangi zamanlarda kullanacağınızı tespit etmelisiniz. Mesela:

Günde kaç saat geçireceksiniz çalışma odasında?

Eğer evde çalışan birisiyseniz ve vaktinizin çoğunu çalışma odanızda geçireceksiniz önceliğiniz rahat koltuklar, sakinleştirici duvar rengi ve en önemlisi ergonomik bir masa olacaktır. Genelde doğal bir hava yaratarak çalışma saatlerinin sıkıcılığından kendinizi kurtabilirsiniz.

Country Çalışma Odası

Country Çalışma Odası

Çatı Katı Çalışma Odası

Çatı Katı Çalışma Odası

Genelde hangi saatlerde çalışıyorsunuz?

Eğer gündüz çalışıyorsanız çalışma masası mutlaka pencerenin önüne konmalı. Eğer pencereniz buna müsait değilse gün ışığından en çok yararlanılacak köşeye konmalı ve eğer mümkünse çalışma masanızın tam karşısına bir doğa tablosu konmalı.

Ne üzerine çalışıyorsunuz?

Çalışma alanı gerçekten önemlidir. Eğer düşünsel bir işiniz varsa -yazarlık, akademisyenlik gibi – ihtiyacınız olan kitaplar mutlaka ya yanınızda ya da arkanızda olmalı. Karşınızda ya da uzağınızda olmamalı. Ayrıca aydınlatma olarak da fazladan bir abajur ya da masa lambası kullanılmalı.

Genç Çalışma Odası

Genç Çalışma Odası

Modern Çalışma Odası

Modern Çalışma Odası

Velhasıl kelam, kendi zevkinize göre bir çalışma odası yapmadan önce, ne tür bir çalışma odasına ihtiyaç duyduğunuzu belirler ve yukarıda noktaları da dikkate alırsanız; çalışma alanınızda harikalar yaratabilirsiz.

Posted in MobilyaÇalışma Odası Nasıl Dekore Edilmeli? için yorumlar kapalı