Tag Archive | "fransız klasik mobilya"

frasnız klasik mobilya

Fransız Klasik Mobilya Örnekleri

Mobilya tasarımı denildiği zaman akla ilk gelen ülkelerden bir tanesi de Fransa’dır. Kendisine has olan çizgileri ve mat renkleri ustaca kullanmaları nedeniyle oldukça büyük beğeni toplayan fransız klasik mobilya dekorasyon ürünleri ile göz dolduran Fransızlar, geçmişlerini bugüne taşımayı en iyi beceren kültürlerden bir tanesidir. Rahatlığı her şeyden önde tutmaları ve mobilyalarında sofistike çizgilerden vazgeçmemeleri nedeniyle oldukça şık tasarım ürünleri üretmektedirler. Oyma ve el işlemelerini klasik çizgilerin üzerine kusursuz bir şekilde yerleştirerek durgun ve sade renklerdeki tonları evlerinize davet etmektedirler. Evinize girdiğiniz anda bir ferahlama ve huzur hissetmek istiyorsanız ve aradığınız şey sakin, eskitme ama aynı zamanda da şık çizgilerse Fransız klasik dekorasyon ürünleri size hitap ediyor diyebiliriz.

fransız klasik mobilya

Zarafeti Taşıyın

Dünyaca ünlü olan tasarım harikası mobilyaları ile evleriniz Fransız klasik mobilya ürünleri sayesinde önceleri olduğundan bambaşka bir havaya bürünecek. Zarafeti her daim ön planda tutmaya özen göstermektedirler. Şık olmayan hiçbir tasarım ürün günümüze gelmemiştir. Neredeyse mobilyalarını ayıkladıklarını ve teker teker harika olanları seçip bugüne taşıdıklarını bile düşünecek hale geleceksiniz.

1715-1774 yılları arasında kullanılan çizgiler günümüze standartlaşarak taşınmıştır. Evet, bu kadar eski bir zaman diliminden beri zarafeti yanlarında taşıyorlar. Evlerin farklı bölümlerinde farklı ürün ve çizgiler kullanan Fransız klasik mobilya dekorasyon ürünleri, hangi malzemenin nerede kullanılacağını çok iyi biliyor diyebiliriz. Banyolarda yaygın olarak kullanılan yüksek ökçeli ve türlü oymalarla bezenmiş mermer lavabolar ve şekillendirilmiş banyo dolapları, bambaşka bir zaman diliminde hissetmenize neden olacak. Bu şık tasarımlar ile evinizde kaliteli görseller elde edebilirsiniz. Kullanışlı olması da ayrı bir avantaj teşkil etmektedir.

fransız klasik mobilya örnekleri

Tarih Evinizde

Banyodan çıkıp evin diğer bölümlerine baktığınızda ise daha da fazla şaşıracaksınız. Eskitme görünümü ustaca verilmiş olan koltuklar sizlerin gözlerini kamaştıracak. Kendinizi bir Düşesin evindeymiş gibi hissedeceksiniz ve yüzyıl atlayıp geçmişe döneceksiniz. Fransız mobilya dekorasyon, geçmişi geleceğe ve oradan da sizlerin önüne taşıyacak. Klasik mobilyaların farklı havası ile eviniz kaliteli bir görsele sahip olacaktır.

Şık Tasarımlar

Yatak odanız bambaşka bir görünüme kavuşacak. Mat görünüm kazandırılmış mobilyalar ve özel olarak el işçiliği ile oyması gerçekleştirilmiş özel işlemeler içeren yatak başlığınız, yatağınızın hemen yanı başında ya da karşısında bulunan açık ya da hafif pastel tonlara hakim eskitme görünümlü kıyafet dolabınız sizleri büyüleyecek. Kitaplıklarınız ve raflarınız da Fransız dokunuşlardan nasibini alacak.
Salonunuzdaki görkemli ve devasa büyüklükteki avizelerin altında kendinizi koskocaman bir balo salonundaymış gibi hissedeceksiniz. Şömine yapımını da tercih ettiyseniz özel işlemelerle kaplı şöminenizin karşısında durup saatlerce oradan ayrılamayacaksınız. Şamdanlarınız bile değişecek. İşlemeli ve eskitme kaplamalı koskocaman aynalar, oturduğunuz zaman içerisinde küçücük kalacağınız tekli koltuklar ve göz kamaştıran mat ahşaplar… Eviniz artık bir kimlik sahibi…

fransız klasik mobilya tasarımları

Posted in Genel, MobilyaFransız Klasik Mobilya Örnekleri için yorumlar kapalı