Tag Archive | "google ofis dekorasyonları"

Google Çalışma Ofislerindeki Sıra Dışı Dekorlar

İnternet yeterince sıra dışı değilmiş gibi, arama motorları yeterince ilginç değilmiş gibi bir de dünya çapında büyük yankı uyandıran Google’nin ofis tasarımları ortaya çıktı. Aslında Google, bu tasarımlarından önce, Googlizm adı altında çıkan yeni bir din ile de büyük kisve yaratmıştı ama kuşkusuz ofis tasarımları ile bu kisvenin kat be kat üstünde bir kitle elde etti.

Google Zurih Ofisinden Bir Kare

google-zürih-ofisi

Google Dublin – İrlanda Ofisinden Kareler

google-dublin-irlanda-ofisi

Renkli Ofisler

Bir kere normal bir ofis tasarımdan var olan o soğuk, itici renkler bu ofiste yok. Renkli ve bisiklet sürülecek kadar geniş bir ofis tasarımı söz konusu. Zaten spor salonlarını, masaj odalarını, playstation odalarını ya da rahatlama odalarını saymıyoruz. Bizim kastettiğimiz sadece çalışma ofisi.

Tasarım Harikaları

Ofis tasarımlarını gördükçe, özel günlerde yapılan o güzel Google oyunlarının aslında hiçbir şey olduğunu anlıyorsunuz. Öncelikle ofisleri dikkatlice incelediğinizde asimetrik yapılarda çalışanların birbirlerinin çalışmalarını göremediklerini anlıyorsunuz. Ayrıca müthiş doğa manzarası olan bir alanda konumlandırılan Google ofisinin, insana çalışma şevki veren harika bir manzarası var.

Google İstanbul Ofisinden Kareler

google-istanbul-ofisi-1

google-istanbul-ofisi-3

google-istanbul-ofisi-4

google-istanbul-ofisi-5

Google, bu ofis tasarımlarını ya devasa bir reklam uğruna yaptı ya da gerçekten bu kadar enteresan ama bir o kadar da arzulanan ofis tasarımı yapmayı amaçladı; bilemiyoruz. Yalnız, her halükarda da amacına ulaştığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Posted in Manşet, Sıradışı DekorlarGoogle Çalışma Ofislerindeki Sıra Dışı Dekorlar için yorumlar kapalı