Tag Archive | "yatak odası yatak"

yatak odası tasarımları

Modern Yatak Odasında Yataklar Artık Daha Rahat

Modern yatak odası genellikle gri, beyaz ve siyah gibi temel renkler üzerine tasarlanır.  Duvarlar soyut desenler ve geometrik baskılar için bir fon işlevi görmektedir. Mobilyaların üzerindeki örtüler genellikle yorucu detaylardan uzak tutulmaktadır. Çelik somyalar ve yatak başları bunlara eşlik etmektedir. Modern yatak odası tasarımlarında aksesuarlar da çok az düzeyde kullanılmaktadır. Konforlu bir yatak odasında olması gereken en önemli şey ise rahat bir yatak seçimidir.

yatak odası tasarımları

Modern Yatak Odası Yatakları

Modern bir yatak odası aldıktan sonra içine yerleştireceğiniz yatak da buna uygun olmalıdır. Mümkün olduğunca büyük bir yatak alınmalıdır. Çünkü küçük yataklar uyku kalitesini düşürebilir. Yatak yüzeyi omurganızı dik tutacak şekilde ve vücudunuzun her noktasını destekleyen özelliklerde olmalıdır. Modern yatak odası yatakları rahat değilse, bundan tüm hayatınız etkilenebilir. Uykusuz kalmak, ağrı çekmenize ve stresli olmanıza sebep olmaktadır. Yatağın dayanıklılığı da oldukça önemli bir faktördür. Satın alacağınız yatağın kaliteli olması, ilerleyen zamanlarda tekrar masrafa girmenizi de önler.

yatak odası yatak modelleri

Yatak Odası Modern Yatak

Kullandığınız yatağı seçerken dikkat etmeniz bazı hususlar vardır. Yatak odası modern yatak alırken; yatağın öncelikle vücudun S şeklini koruması gereklidir. İyi bir yatağın baş, sırt, bel, boyun ve diz bölgelerini desteklemesi lazım. Yatağınızın fazla sert olmamasına dikkat edilmeli. Sert yataklar vücudunuzla yatak arasında boşluklar oluşmasına neden olabilir. Ayrıca yatağınız çok yumuşak olmamalıdır. Rahat gibi görünen yumuşak yatak, omurganız için uygun olmayabilir. Vücudun gereken yerlerini desteklemeyebilir. Yataklarınızın vücut ısınızı koruması gerekmektedir. Terlemeyi ve üşümeyi önlemek için yataklarınızın yazlık ve kışlık kullanımlı olmasına özen gösterilmeli. Vücut ağırlığınızı destekleyen yataklar tercih edilmeli. Esnemiş, yer yer çökmüş yataklar kullanılmamalı.

yatak odası yatakları

Posted in Genel, Mobilya, Yatak Odası Mobilya ve DekorasyonModern Yatak Odasında Yataklar Artık Daha Rahat için yorumlar kapalı