Klasik Mobilyalar Hangi Ülkelerden Talep Görüyor

Türkiye mobilya üretiminde, gerek kalitesi ile gerekse lüks ve özel tasarımlarıyla dünya piyasalarında da ön planda olmaya devam ediyor. En çok tercih edilen modellerse özellike klasik mobilya modelleri. Klasik mobilyalar ile alakalı merak edilenleri Türkiyenin Ödüllü Mobilya markası Asortie’nin Yönetim Kurulu Üyesi Sn Gafur Yılmaz CNNTürk İşin Uzmanı programında anlattı .

‘’Klasik mobilya, lüksün zenginliğin zarafetin temsilcisidir. Klasik mobilyanın ve klasik mobilya severlerin bütün dünyada kendine has bir tarzları vardır. Kapladığı alan farklıdır. Zenginliği temsil eden klasik mobilyanın her detayı önemli ve uyum içerisinde olmalıdır.’’ dedi.

Mobilya sektöründe 54 yıllık deneyime sahip olan Yılmaz, ‘’ Klasik mobilya diğer mobilyalara göre daha özeldir. Hammaddesi, kumaşı, cilası varağı her şeyi ile özel ve ince ayrıntıları düşünülerek üretilmektedir. Klasik mobilya üretirken, fabrikasyon şeklide üretim yapamazsınız. Her modelin her tasarımın kişiye ve zevke özel üretilmesi önemlidir. Klasik mobilya her zaman özeldir ve kendini kral gibi hissetmek isteyenlere hitap eder ve kral yaşam alanının her detayına özen gösterir. Bizlerde müşterilerimizin zevklerine göre tasarlar ve dizayn ederiz.’’ dedi.

Avrupa, Amerika ve Kanada gibi ülkelerde de Türk mobilyasına talebin arttığını belirten Gafur Yılmaz; ‘’ Pandemi dönemi ve sonrasında dünya genelinde mobilya üretiminde bir düşüş yaşanırken Türkiye mobilya ihracatında oldukça başarılı yol katetti. Önceleri ihracatta zorluk yaşatan Amerika Kanada gibi ülkelerde oldukça talep arttı ve Türk mobilyası kalitesinden dünyanın her bölgesinde adından söz ettirmeye başladı. Bir çok ülke bizden mobilya almak için kolaylık sağlamaya başladı. Bizde üretim kalitemizi yükselerek bu talebe en iyi şeklide karşılık vermek için çalışmaya devam ediyoruz ‘’ dedi.

Comments are closed.