Klasik yemek odasında dikkat edilmesi gereken noktalar

Klasik denildiği zaman aklımıza eski model 70’li yılları yansıtan mobilyalar geliyor. Bununla beraber klasiğin yadsınamaz bir görkemi vardır. Özellikle de evin dekorasyonunda klasik çizgilere yer verdiyseniz bu görkem ikiye katlanacaktır. Klasiği yemek odasında kullanmak evinize ayrıcalık katacaktır. Osmanlı saraylarının ihtişamını evinize getiren klasik yemek odası takımlarıyla davetleriniz misafirlerinizden tam not alacaktır. Saray mobilyalarını odanıza getiren klasik yemek takımının en belirgin özelliği oyma mofirlerinin olmasıdır. Oymalar klasikliğin ötesinde yemek odasına bambaşka bir ambiyans katar. Beyaz ve tonları, krem, gold, kahve gibi renklerin ağırlıkta olarak kullanıldığı klasik takımlar günümüzün modern çizgisi doğrultusunda led ışıklar ile süslenerek görsel bir şölene dönüşüyor.

klasik yemek odası tasarımları

Yemek odasında klasik takımların sandalyelerinin kumaşla kaplı olması görsel olarak ihtişam sunmasının yanı sıra konforda sağlamaktadır. Yemek daveti için gelen misafirleriniz saray motifleriyle bezenmiş odanızda yemekten çok takımınızı konuşacaktır. Klasik motiflerin yanı sıra kulp, ayak ve kapaklardaki işlemeler ile bu takımların görselliği zenginleştiriliyor. Standart olarak masa, sandalye ve konsoldan oluşan bu takımlara eviniz müsaitse televizyon ünitesi, vitrin ve gümüşlükte ekleyebilirsniz. Ayrıca Osmanlı havasını devam ettirmek adına uygun aksesuarlar ile zerafetini artırabilirsiniz.

Yemek Odası Ürün Seçimi Nasıl Olmalı ?

İlk olarak yemek masasından bahsetmek gerekirse ortadan açılabilen 6-8 kişilik masalar her zaman daha kullanışlı olmaktadır. Masa tablası masif kullanılarak üretilmiş ve vernikli olmalıdır. Sandalyeler mutlaka masa ayaklarıyla uyumlu bir şekilde seçilmeli. Çocuklu aileler için cam tablalı masalar riskli olabilir. Sık bir şekilde kullanılmayan ve davetlerde ortaya çıkarılan konsollar ise yeteri kadar derin olmalıdır. Yemek takımı, kadehler gibi eşyaların saklandığı bu mobilyanın bol çekmeceli olması önemlidir. Yemek odası takımlarının konsollarında normal kapaklar kullanılmaktadır. Ancak günümüzde modernleşerek kayar kapak şeklinde tasarlanmaktadır. Vazo, dekoratif eşyalar gibi ürünleri koyduğumuz vitrinler ise odak noktası olan mobilyalardan olup salonun dikkat çeken bir yerine konulmalıdır.

klasik yemek odası takımları

Elena klasik yemek odası

Vitrininizde led aydınlatma kullanarak şık bir ambiyans oluşturabilirsiniz. Özellikle akşam yemeklerinde hoş bir ortam olacaktır. Odanızın genişliğine göre yemek takımınıza opsiyonel parçalar ekleyebilirsiniz. Eklediğiniz parçalarda klasik çizgiyi korumanız önemlidir. Günümüzde hemen her salonda televizyon ünitesi bulunmaktadır. Etrafı toparlayan ve daha düzenli bir görünüme kavuşturan bu üniteleri seçerken klasik yemek odası takımınızın dekoruyla uyumlu olmasına özen gösterin. Bununla beraber şık bir gümüşlükle salonunuzu renk katabilirsiniz. Hayalgücünüze bağlı olarak bu örnekleri çoğaltmanız mümkün.

sade klasik yemek odası

arredo classic 07-11 122

Etiket: , ,

Comments are closed.