Mutfak Mobilyalarınız Nem ve Isıya Dayanıklımı?

Mevzu bahis mutfaksa elbette bu soru da aklımıza gelecektir. Son zamanlarda oldukça fazlalaşan mutfak mobilyaları da bu sorular sormamıza tetikleyecektir; haklı olarak.

Nem…

Nem, mobilyaları çürütür. Eğer mobilyalarınız kaplama ise, yani doğal bir ahşaptan yapılmamış lake ile yapılmışsa; aşırı derece ve sürekli nem, o kaplamaları yerinden sökecektir. Ayrıca parlak mutfak dolaplarında parmak izi bırakacağı için de temizlik bakımdan zor olacaktır. Unutulmamalıdır ki nem, küf oluşumunda en önemli faktördür; çok nemli ortamda küflenmeler işten bile değildir. Bu yüzden kimse mobilyalarının nem çekmesini istemez.

Isı…

Sürekli ısıya maruz kalan mobilyalar zamanla kendilerini bırakırlar. Kah boyaları erir kah menteşe vidaları oynama yapar. Ayrıca ısı, mobilyaları kabartır. Bunun yanı sıra mobilyalarda iz bırakabilir ki bu iz beyaz bir şerit halindedir ve temizlik ile geçmez.

Daha uzun ömürlü olması için…

Son zamanlarda insanların bu feryatlarını duyan mobilya üreticileri, ısıya ve neme duyarlı mobilyalar yaptılar. Bu mobilyalar bu iki baş düşmana karşı dayanıklı oldukları için uzun ömürlü de olmaktadırlar. Siz de uzun ömürlü bir mutfak istiyorsanız bu ürünlere göz gezdirin.

gercek-ahsap-mutfak-dolabi

kirmizi-mutfak-modelleri

masif-mutfak-mobilyasi

masif-mutfak-modelleri

mutfa-dekorasyonu

mutfak-tasarimi

Etiket: , , ,

Comments are closed.