Patchwork Koltuk Modası TÜm Dünyayı Sardı

Tam Türkçe karşılığı kırkyama koltuklardır. Bu koltuklar, dünya çapında büyük bir moda patlaması yaşadı ve sanıyoruz bu patlamayı da hak etti çünkü gerçekten hoş modelleri ortaya çıktı.

Her telden her renkten…

Bu koltukların dünya çapında bu kadar yayılmasının nedeni belki de her mekana uyum sağlayacak olmasıdır. Çünkü her çeşit kumaş ve rengin bir araya getirilip dikilmesi ile oluşturuluyor. Böylelikle duvar rengi ne olursa olsun, evin havası ne olursa olsun kesinlikle itici durmayacak bir imaj ortaya çıkarıyor.

İster klasik ister modern…

Sadece koltuğa klasik dayanaklar ekleyerek onu klasik hale getirebilirsiniz; ya da sadece biraz pofuduk minderlerle modern hale getirebilirsiniz. Bu bakımdan da oldukça kullanışlıdır.

klasik-koltuk-patchwork

Patchwork-Koltuk-Modelleri

patchwork-koltuklar

Eskilerden biraz farklı tabii…

Eskilerin kırkyaması, evde bulunan malzemelerin birbirlerine dikilerek ayrı bir kumaş ya da örtü oluşturmasıyken, bunun koltuğa uyarlanan versiyonunda kumaşlar birbirlerine dikilmiyor; sadece döşeme koltuğu kırkyama biçiminde baskıya giriyor. Bu şekilde de aslında koltuk kumaşları daha sağlam oluyor çünkü kumaş dikişlerinin gevşeme ya da sökülme riski olmuyor.

Bütün dünyayı etkisi altına alan Patchwork yani Kırkyama bu koltuklar, daha birçok tasarıma konu olacak daha birçok eve misafir olacak gibi duruyor.

Etiket: , , ,

Comments are closed.